با حضور رئیس انجمن دوستی ایران و چین، استاندار بوشهر  و جمع دیگری از مسئولان نخستین دفتر انجمن دوستی ایران و چین در سطح کشور در بوشهر افتتاح شد.

در این آئین آقای مهرداد ابراهیمی به عنوان رئیس انجمن دوستی ایران و چین نمایندگی استان بوشهر منصوب شد.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین روز یکشنبه در آیین افتتاح نخستین دفتر انجمن دوستی ایران و چین در بوشهر اظهار کرد: این انجمن آماده است تا برای جذب سرمایه‌گذاران به اجرای پروژه‌های زیربنایی استان بوشهر تلاش کند که تعریف پروژه‌ها از استان بوشهر صورت می‌گیرد.

علاء‌الدین بروجردی افزود: به پیشنهاد استاندار بوشهر قرار است هفته آینده نشستی در تهران برگزار شود تا برای شتاب‌بخشی به سرمایه‌گذاری چین در تکمیل راه‌آهن بوشهر- شیراز بحث و گفت‌وگو شود.

وی ارتباطات خوب این انجمن با چین را فرصتی تاریخی دانست و گفت: باید با فعال‌کردن شرکت‌های چینی برای سرمایه‌گذاری در ایران و استان بوشهر از این فرصت تاریخی استفاده کنیم.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین ادامه داد: اگر کشور دچار بحران در تصمیم‌گیری باشد سرمایه‌گذاران خارجی معطل نمی‌مانند و فرصت‌های ارزشمندی برای کشور از دست می‌رود.

بروجردی یادآور شد: چهار سال پیش قرار بود خط آهن سریع‌السیر با سرمایه‌گذاری چین در ایران احداث شود و هیاتی نیز به تهران اعزام و با رئیس بانک مرکزی وقت ملاقات کردند اما به سبب تاخیر در تصمیم‌گیری، این سرمایه‌گذاری در کشور عربستان انجام و این خط آهن ۳۵۰ کیلومتر با ظرفیت انتقال ۶۰ میلیون مسافر راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: چین جمعیت ۱۵۰ میلیون گردشگر در سال را دارد که اگر یک درصد از این افراد برای سفر به ایران جذب شوند، منجر به رشد قابل توجه اقتصاد گردشگری کشور می‌شود.

بروجردی اضافه کرد: در نگاه نخست زیرساخت‌های کشور بویژه در استان بوشهر برای جذب گردشگران چینی ضعیف است و باید در زمینه ایجاد امکانات و مبلمان شهری این استان اقدامات جدی انجام شود.

استاندار بوشهر نیز در این نشست گفت: ضرورت افزایش ارتباطات کشور ایران و استان بوشهر با چین، هند و روسیه روشن است و دارای یک پیشینه تاریخی است.

احمدی محمدی‌زاده اظهار کرد: چین از سال‌ها پیش به دنبال سرمایه‌گذاری در استان بوشهر بوده اما شرایط آن مهیا نشده بود که اکنون با راه‌اندازی دفتر انجمن دوستی ایران و چین و تلاش‌های این انجمن زمینه فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان بوشهر و رئیس انجمن دوستی ایران و چین نمایندگی استان بوشهر هم با تشریح قابلیت های کم نظیر استان بوشهر در حوزه های اقتصادی انرژی کشاورزی و دریایی از آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری در حوزه های یادشده خبر داد.

مهرداد ابراهیمی با اشاره به حضور موفقیت آمیز شرکت سرمایه گذاری و توسعه استان بوشهر در پروژه هایی همچون احداث مرکز تخصصی نمایشگاه های نفت و گاز در عسلویه و سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی بوشهر گفت با پذیرش این هلدینگ سرمایه گذاری در فرابورس کشور و با بهره گیری از بازار سرمایه و با بهره برداری از پروژه هایی همچون احداث هتل 5 ستاره در مرکز استان و راه اندازی هواپیمایی لیان به عنوان ایرلاین اختصاصی استان شاهد تجهش خوبی در حوزه رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی استان بوشهر خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *